Obliba přípravků z léčivých rostlin

I když vyspělé západní země nemají nouzi o nejmodernější léčebné postupy a produkty, obliba přípravků na bázi léčivých rostlin stále nartůstá.

Ve Spojených státech, kde se vedou statistiky o spotřebě těchto přípravků od roku 1950, byla zveřejněna studie, která potvrzuje, že zhruba třetina dospělé populace USA pravidelně užívá přípravky z léčivých rostlin. Mezi deseti nejpopulárnějšími jsou třezalka, ženšen, ginkgo, ostropestřec, echinacea, česnek, sója a brusinky. V Austrálii užívá pravidelně podobné produkty až 50% populace.  A v oblibenosti těchto přípravků nezaostává ani Evropa.


Evropa patří mezi tradiční země, kde jsou léčivé rostliny součástí ať už prevence nebo i léčby. Především Francie a Německo. Tyto dvě země společně spotřebují 70% všech přípravků na bázi léčivých rostlin prodaných v Evropské Unii. Ve Spojeném království Velké Británie a Irska narostla spotřeba přípravků z léčivých rostlin mezi lety 1999 a 2004 o zhruba 50%.

Co je příčinou rostoucího zájmu o léčivé rostliny a jejich účinek?
Jistě svou roli sehrává určité všeobecné zklamání z přínosů konvenční medicíny

Zároveň se tato deziluze spojila s renesancí zájmu a „přírodní“ zdravý styl života.

Lidé vyžadují nejvyšší kvalitu těchto přípravků. Léčivá rostlina (byť ji „ vymyslela“ příroda), pokud opravdu tělu pomáhá, tak musí mít vysokou kvalitu a je vhodné se o jejím užívání poradit s odborníkem, nejlépe s lékárníkem.
 

Partneři

  

Novinky

Léčivé rostliny a fytoterapie

Léky z léčivých rostlin jsou známy pod mnoha názvy jako například rostlinné léky, rostlinné produkty, rostlinné léčivé produkty, fytomedikamenty, fytoterapeutické látky, či fytofarmaceutika.
Jak by to tedy mělo být správně?

Kontakt

Sídlo:                                   Kancelář: 

Expharma s.r.o.                    Expharma s.r.o.

Dlouhá 36                             Šumavská 5
110 00 Praha 1                     602 00 Brno

Kancelář:  + 420 725 873 373, 

Hlášení nežádoucích účinků: 602 613 465

www.expharma.eu
info@expharma.eu

Více kontaktů